FAQ

Časté dotazy

Chci vědět

 1. JAKÁ LOĎ JE PRO MĚ NEJLEPŠÍ?
 2. To záleží na tom, kolik lidí je ve vaší skupině, jak velký máte rozpočet a čemu se hodláte během své plavby věnovat – zda si chcete užít jachting, prozkoumávat pobřežní města a vesnice nebo se hlavně potápět a opalovat. Základní předvýběr si můžete snadno udělat na našich stránkách a pak nás neváhejte kontaktovat – naši pracovníci vám rádi vysvětlí přednosti jednotlivých jachet a společně vyberete tu, která vašim potřebám vyhovuje nejlépe.

 3. JACHTA, NEBO KATAMARÁN?
 4. Katamarán je díky dvěma trupům stabilnější a loď se méně naklání. Také má obvykle prostornější salon a kokpit, hosté mají více soukromí (kajuty bývají v rozích lodě a dělí je chodby) a mohou využívat i trampolínu mezi plováky. Katamarány mívají větší palivové nádrže, bývají rychlejší a díky mělčímu ponoru zakotví i na místech, která jsou pro jachty nedostupná. Díky dvěma trupům jsou prakticky nepotopitelné, a tudíž mimořádně bezpečné. Nevýhodou pak bývá vyšší cena pronájmu. Jachta s jedním trupem je oproti katamaránu obratnější a umožňuje i sportovnější plavbu. Také její provozní náklady a poplatky za kotvení bývají nižší. Nevýhodou oproti katamaránu je pak hlavně méně místa v salonu či kokpitu a je třeba počítat i s tím, že jachta se při sportovnější plavbě (která ale zdaleka není podmínkou) naklání, což nemusí vyhovovat lidem se slabším žaludkem a může to být i nebezpečnější i pro malé děti

 5. PLACHETNICE, NEBO MOTOROVÁ LOĎ?
 6. Plavba na plachetnici je levnější – hlavně při delších trasách významně ušetříte za palivo (taková plavba je pak samozřejmě i ekologičtější). Nemluvě o sportovním zážitku! Řízení a obsluha motorové lodi je oproti tomu snazší a nevyžaduje tolik znalostí a zkušeností, navíc s motorovou jachtou či katamaránem můžete denně ujet delší vzdálenost (pokud je vaším cílem poznat co nejvíc míst). Motorová loď se na rozdíl od plachetnice nenaklání a lépe se s ní manévruje v maríně, bývá i luxusněji vybavená.

 7. Žádný problém! Naši zkušení pracovníci vám rádi pomohou. Společně zaručeně najdete loď, která pro vás bude ideální.

 8. Jak kdy. U řady lodí, hlavně ve Středozemí, jsou pronájmy skutečně fixně dané na týden. V Karibiku je oproti tomu situace flexibilnější. Pokud vám nevyhovuje pevně daný termín jednoho, případně dvou týdnů, kontaktujte nás a společně jistě najdeme to nejlepší řešení.

 9. Napište nám! Náš pracovník se vám vzápětí ozve. Čím více informací nám do e-mailu napíšete, tím lépe vám budeme schopni pomoci vybrat vhodnou loď. Určitě připojte datum vaší plánované plavby, destinaci, jaký typ lodi byste preferovali, kolik lidí vaše skupina zahrnuje, jaký máte rozpočet, a případně i jakoukoli další informaci, která vám přijde důležitá.

 10. Platí čím dřív, tím líp. Pokud budete váhat, může se stát, že vaše vysněná loď už v daném termínu nebude volná. Klientům doporučujeme rezervaci minimálně čtyři až pět měsíců dopředu.

 11. I klientům, kteří se pro dovolenou rozhodnou na poslední chvíli, dokážeme často vyhovět. Ale stoprocentně vám to slíbit nemůžeme a je možné, že v takovém případě budete muset slevit ze svých plánů, případně je pozměnit.

 12. Naše společnost vám zajistí plavby prakticky po celém světě. Pokud nemáte jasno v tom, co byste chtěli vidět, neváhejte se podívat na náš blog, kde najdete spoustu inspirujících článků o nejkrásnějších destinacích světa! S výběrem lokality vám samozřejmě rádi pomohou i naši pracovníci.

 13. To opět záleží na vybrané destinaci. V Evropě sezona začíná časně na jaře a končí s pozdním podzimem, ale třeba na Seychely můžete vyrazit prakticky kdykoli! Praktické tipy opět najdete na našem blogu (pro základní přehled doporučujeme například článek Dovolená na jachtě? Máme pro vás ty nejlepší destinace pro každý měsíc), anebo se obraťte na naše pracovníky, kteří vám rádi sdělí podrobnější informace ke každé destinaci.

 14. Jakmile pro vás loď zarezervujeme, musíte složit padesátiprocentní zálohu. Zbývajících 50 procent ceny, stejně jako všechny extra poplatky a peníze na palivo, se platí v den, kdy se nalodíte. Zálohu i doplatky můžete platit v hotovosti, převodem z bankovního účtu nebo platební kartou.

 15. Co všechno je v ceně pronájmu, se liší loď od lodi – na našem webu najdete u každé lodi podrobné informace o tom, s jakými dalšími extra poplatky musíte počítat. Obecně lze říct, že cena pronájmu zahrnuje služby profesionálního kapitána, nápoje a občerstvení zdarma, ručníky, úklid a vybavení pro vodní sporty. Zahrnuto obvykle nebývá palivo, poplatky za kotviště, případně vjezdy do národních parků, různé exkurze na pevnině, pojištění, služby hostesky (na přání) nebo vratná kauce pokrývající případné škody způsobené klientem. Naši pracovníci vám rádi podrobně vysvětlí, s jakými výdaji u které lodi musíte počítat.

 16. Naši pracovníci vám sdělí odhad, který vychází z našich dlouholetých zkušeností s plavbami s různými loděmi na různých trasách. Předem tak budete mít poměrně přesnou představu, s jakými výdaji musíte počítat. Na místě pak platíte za skutečně spotřebované palivo.

 17. Každá loď má jinou spotřebu – naši pracovníci vám poskytnou informace o spotřebě plavidla, které jste si vybrali, i o předběžném odhadu, kolik za palivo zaplatíte.

 18. To opět záleží na destinaci, do které míříte, a na vašich plánech. Pro základní orientaci si pročtěte náš článek Co si sbalit na loď? A které věci je lepší nechat doma? S případnými doplňujícími dotazy vám samozřejmě opět rádi poradí naši pracovníci.

 19. I tuto část cesty vám rádi zorganizujeme. Pokud si přesun nechcete naplánovat sami, naši kolegové z partnerské společnosti Umbrella Holiday vám rádi zajistí ty nejlepší letenky a do samotné maríny vás přepravíme komfortním yachtbusem.

 20. Nejenže můžete, ale dokonce vám to vřele doporučujeme! Proč? To se dozvíte v článku Přečtěte si 5 důvodů, proč vyrazit na jachtu s dětmi. Všechny naše lodě jsou na dětské návštěvníky naprosto připraveny.☺

 21. V ceně pronájmu je limitované množství vody, nealkoholických nápojů, vína i piva. Pokud byste tuto nabídku rádi rozšířili, neváhejte nás kontaktovat!

 22. Samozřejmě. Jen vám doporučujeme, abyste s našimi pracovníky předem probrali, co a v jakém množství si budete brát – možná vám můžeme s některými vašimi volbami poradit.☺

 23. Kromě opalování, koupání a návštěv přístavů máme na lodích vybavení pro širokou škálu vodních sportů. Naši zkušení kapitáni navíc své trasy dobře znají a rádi vám poradí, jaké aktivity stojí za to – na souši i na moři.

 24. I v tomto se vám pokusíme vyjít vstříc, ale prosíme – proberte tuto možnost předem s našimi pracovníky! Předejdeme tak případným problémům na místě vyplutí.

 25. Většinu lodí pronajímáme pouze s kapitánem – výjimku tvoří katamarány Moorings 514 a Leopard 48 a plachetnice Bavaria Cruiser 56 a Dufour 560 Grand Large, které si můžete pronajmout i bez našeho kapitána. Podmínkou samozřejmě je, aby ve vaší skupině byl někdo s platným kapitánským průkazem pro daný typ lodi. U některých lodí jsou služby kapitána v ceně pronájmu, u jiných nikoli. Vše zjistíte v detailu konkrétní lodě, kde je přesně popsáno, co je zahrnuto v ceně pronájmu, a co nikoli. Na přání vám může být u většiny lodí k dispozici i hosteska (u některých lodí už jsou její služby v ceně pronájmu). Profesionální posádka se během plavby postará o veškeré záležitosti týkající se cesty, občerstvení a úklidu, a vy se tak můžete soustředit jen a pouze na svou dovolenou.