Týdenní plavba na Martiniku

Prožijte plavbu svých snů

Termín

20. 7. 2024 - 27. 7. 2024

Destinace

Martinik

Cena od

1 605 €

Týdenní plavba na Martiniku

Martinik nabízí tradiční karibský „balíček“ překrásných pláží, teplého moře, pohodových lidí a dobrého jídla (a samozřejmě také rumu!). K tomu přidejte hodně evropského vlivu, protože Martinik je francouzský zámořský department. Navíc vás tu nikdy nezklame počasí – je tu totiž po celý rok krásně. Během plavby si ale užijete nejen krásy Martiniku, ale i ostrovů Bequia, Mustique, Tobago Cays nebo Svatou Lucii. Čeká na vás osm dní vyplněných šnorchlováním v nedotčených lagunách, procházkami v malebných vesnicích a klidnou relaxací na nejkrásnějších plážích, jaké jste kdy viděli.

Komfort i styl

Dodatečné informace

Standardní kabiny katamaránu Ipanema 58 nabízejí dostatek místa pro komfortní ubytování. Vsadíme se ale s vámi, že uvnitř nebudete trávit mnoho času – vždyť venku je toho tolik k vidění!

Více si o tomto „ostrově květin“, jak ho nazvali karibští indiáni, můžete přečíst v článku Martinik z paluby jachty? V lednu je to nejlevnější!

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových kabinách s vlastním sociálním zařízením na katamaránu Ipanema 58, vyrobeném v roce 2011 

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře)

Nápoje (stolní víno), místní aperitivy (punč, rum), ovocné šťávy, soda 

Servis posádky – kapitána, stevarda/kuchaře a plavčíka

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění lodi a cestujících

Vybavení pro šnorchlování a mořský kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Martinik–Praha (orientační cena 15 000 Kč)

Transfery letiště–základna–letiště (volitelně)

Bank 160 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Exkurze

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Čeká na vás 8 dní (7 nocí) plných zábavy na palubě luxusního katamaránu Ipanema 58.

 

1. den: Martinik, Le Marin – Bequia (plavba: 10 hodin)
Váš katamarán na vás bude čekat od 18 v přístavu Le Marin na jihu ostrova. Jde o klidné město, které obklopuje hluboký záliv s mangrovníky. Posádka vás přivítá a ukáže vám vaše kajuty. Po večeři se vydáme na noční plavbu na ostrov Bequia.

 

2. den: Bequia – Mustique (plavba: 1,5 hodiny)

Na Bequia, první ostrov souostroví Grenadiny, dorazíme ještě před snídaní. Zakotvíme v Admiralty Bay – zatímco kapitán vyřídí formality kolem lodě, vy můžete lenošit. Po obědě následuje krátká plavba na Mustique, ostrov smetánky, kde můžete potkat hollywoodské hvězdy nebo členy královských rodin.

 

3. den: Mustique – Mayreau (plavba: 2,5 hodiny)

Dopoledne se můžete koupat, šnorchlovat, jezdit na kajaku, wakeboardu nebo paddleboardu. Další možností je prohlídka ostrova s džípem a koupání na nejkrásnější pláži ostrova Macaroni Beach (cca 2 hodiny). Odjezd na Mayreau bude v brzkých odpoledních hodinách a kotvit budeme v přední části Saline Bay Beach. Na Mayreau žije asi jen 300 obyvatel. Prozkoumat ho můžete během přibližně hodinové procházky po krásné cestě začínající u pláže Saline Bay. Stojí za to navštívit zdejší chaty, bary a restaurace, které jsou vyrobené z barevně lakovaného dřeva, a také malý kamenný kostel na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na ostrovy v okolí.

 

4. den: Mayreau – Tobago Cays (plavba: 30 minut)

V dopoledních hodinách přeplujeme na blízké ostrůvky Tobago Cays, útesy obklopující nejkrásnější lagunu Grenadin. V samém srdci tropického ráje si dáme i oběd. Můžete tu šnorchlovat, opalovat se na bílé písečné pláži nebo vyzkoušet kajak, windsurfing, wakeboard nebo paddleboard. Večeře buď na palubě, nebo BBQ na pláži: aperitiv, večeře s humry (sezonně) nebo mušle a ryby.

 

5. den: Tobago Cays – Bequia – Cumberland (Svatý Vincenc) (plavba: 5,5 hodiny)

Po snídani vyplujeme směrem na Bequia, kde můžete navštívit místní vesnici s trhy a krásnými butiky. Je to skvělé místo pro nákupy suvenýrů a dárků. Po obědě přeplujeme na Cumberland Bay na Svatém Vincentu. Po večeři na palubě můžeme zajít do Beni a užít si koncert na bubny ve velmi příjemné atmosféře.

 

6. den: Svatý Vincenc  – Svatá Lucie (plavba: 4 hodiny)

Snídaně na palubě. Pokud budete chtít, můžete si vzít taxi a projet se kolem ostrova. Uvidíte typické vesnice i nádherné vyhlídky. Další variantou je plavání ve vodopádu (pokud si troufnete přejít typický závěsný most). Po obědě zamíříme k sopečným kuželům Gros Piton a Petit Piton, symbolům Svaté Lucie.

 

7. den: Svatá Lucie – Saint Anne (Martinik) (plavba: 5 hodin)

Pokud budete chtít, je možnost prohlídky ostrova s řidičem a průvodcem: vesnice La Soufrière a návštěva botanické zahrady s minerálními prameny a sirnými koupelemi. Dále potom procházka do kráteru Soufrière, mezi kouři a gejzíry vroucí vody (cca 3,5 hodiny). Po obědě vyplujeme na Saint Anne na Martiniku.

 

8. den: Saint Anne – Le Marin (plavba: 30 minut)

Snídaně na palubě. Poslední krátká přeplavba do maríny Le Marin, vylodění v 10 hodin.

 

Exkurze (volitelně):

3. den: Mustique: prohlídka ostrova taxíkem + koupání na nejkrásnější pláži ostrova Macaroni Beach (asi 2 hodiny volného času).

4. den: Mayreau: BBQ na pláži: aperitiv, večeře s humry (sezónně) nebo mušle a ryby.

5. den: Po obědě návštěva místního baru s poslechem tradiční hudby (nápoje za příplatek).

6. den: Sv. Vincenc: okružní jízda taxíkem. Plavání ve vodopádu (cca 2,5 hod).

7. den: Sv. Lucie: Návštěva ostrova a průvodce: návštěva vesnice La Soufriére, botanická zahrada a kráter Soufrière (cca 3,5 hodiny). Bahenní koupel je možná za příplatek, platí se přímo na místě.

 

* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat