Týdenní plavba v Thajsku

Prožijte plavbu svých snů

Termín

20. 7. 2024 - 27. 7. 2024

Destinace

Thajsko

Cena od

1 270 €

Týdenní plavba v Thajsku

Thajsko, nazývané také Země tisíců Buddhů, je opravdovým rájem. Tato země v srdci jihovýchodní Asie nabízí kromě čarokrásných pláží omývaných tyrkysovým mořem i vynikající kuchyni, krásnou přírodu a monumentální památky. Lze tu zažít skutečnou exotiku a současně poznávat kulturní dědictví buddhistického Siamu.

Komfort i styl

Dodatečné informace

Osmidenní plavba na Lagoonu 451 Phuket Dream Cruise začíná návštěvou zátoky Phang Nga Bay, a pokračuje plavbou za poznáním dalších kouzelných, mnohdy neobydlených a turismem nedotčených míst. Komfortní kajuta nabízí luxusní základnu, kam se můžete vrátit po prozkoumávání všeho, co Thajsko nabízí. Cestujte s námi do země, kde se sny stávají skutečností, a prožijte dovolenou, na kterou budete vzpomínat celý život!

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování v dvoulůžkové nebo třílůžkové kabině s vlastní koupelnou na palubě jachty nejnovější generace (klimatizace v provozu od 8.00 do 22.00 hod)

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře), nápoje (stolní víno), místní aperitivy, ovocné džusy, soda

Servis posádky – kapitána a stevarda/kuchaře 

2 sady ložního prádla, ručníků a plážových ručníků na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění lodi a cestujících

Vybavení pro šnorchlování a mořský kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Thajsko–Praha (orientační cena 18 000 Kč)

Transfery letiště–základna–letiště (volitelné)

Bank 170 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Balíček výletů (volitelné)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Ostrov Phuket se nachází v jihozápadní části Thajska v Andamanském moři a jeho okolí je považováno za jednu z nejkrásnějších plavebních oblastí na světě. Může se pochlubit stovkami idylických ostrovů se spoustou osamělých pláží a svěžím tropickým prostředím. Velkolepá zátoka Phang Nga Bay s úžasnými vápencovými skalami se proslavila filmem s Jamesem Bondem Muž se zlatou zbraní, zátoka Maya Bay zase filmem Pláž, v němž hrál Leonardo DiCaprio.

 

1. den: Yacht Haven/Ko Nakha Yai (nebo Ko Wa Yai v závislosti na meteorologických podmínkách) (plavba: 1,5 hod)

Příjezd do Phuketu a přivítání na naší základně Yacht Haven, která se nachází na severu ostrova. Již na cestě z letiště se vám naskytne pohled na vegetaci této oblasti, která je poseta buddhistickými chrámy a malebnými vesnicemi.

Nalodíte se v 17 hodin. Po zabydlení a bezpečnostní instruktáži vyrazíme na ostrov Ko Nakha Yai (nebo Ko Wa Yai, v závislosti na větrných podmínkách), který nabízí pláž s kokosovými stromy, kde se poprvé vykoupete. Také budete mít možnost vychutnat si krásný západ slunce nad ostrovy zátoky Phang Nga Bay. Večeře proběhne na palubě zakotvené lodi.

 

2. den: Marina/Ko Hong (plavba: 2 hod), Ko Yang/Ko Nakha noi
(plavba: 1 hod)

Snídaně a plavba na Ko Hong, největší ostrov v souostroví národního parku Than Bok Khorani v provincii Krabi. Do vnitřní laguny obklopené sto metrů vysokým útesem je možné za přílivu vplout, a kochat se tyrkysovou vodou.         
Po obědě odjezd do Ko Kai Nai, návštěva ostrova Ko Phing Kan (1) známého jako Ostrov Jamese Bonda, kde byl natočen film Muž se zlatou zbraní, a následně plavba na Ko Pan Yi, plovoucí muslimskou vesnici postavenou na kůlech nad vodou, kde žije stovka rybářských rodin. Na místním trhu si budete moci koupit různé suvenýry. Na večeři již budete zpět na palubě lodi.

 

3. den: Ko Nakha noi/Ko Yang (plavba: 1,5 hod), Ao Thalin (plavba: 1,5 hod), souostroví Pakbia (plavba: 0,5 hod)  

Odjezd z Ko Nakhai do Ao Thalin. Zastávka na oběd bude v Ko Yang, poté se pokračuje do Ao Thalin, kde proběhne jízda kajakem (2) po krásné mangrovové oblasti známé výskytem mnoha opic a ptáků. Večeře na palubě lodi a nocleh v souostroví Pakbia.

 

4. den: Pakbia Group/Ko Hong (plavba 0,5 hod), Ao Nang (plavba 1 hod), Ko Dam Kai (plavba 1 hod)   

Po snídani opustíme Pakbii a budeme pokračovat na Ko Hong East. Cestou můžete navštívit krásnou lagunu – přírodní koupaliště o průměru dvě stě metrů. Po obědě plavba k nejoblíbenějšímu místu provincie Krabi, městečku Ao Nang. Projížďka na slonovi nebo návštěva chrámu Tiger Cave, masáž (3,4), plavba na ostrov Ko Dam Kai a plavání a šnorchlování v opravdovém akváriu.

 

5. den: Ko Dam Kai/Ko Mai Phai (plavba: 2,5 hod), Ko Phi Phi Don (plavba: 0,5 hod)   
Snídaně a odjezd směrem na Ko Phi Phi se zastávkou na oběd na malém neobydleném ostrově Ko Mai Pai, přezdívaném Bamboo Island, který se pyšní krásnou písečnou pláží s četnými korálovými rybami a dobrou viditelností. Pro amatérské potápěče je to opravdu vysněné místo.             
V poledne odjezd na Ko Phi Phi Don, kde se nachází jedna z nejhezčích pláží na světě.               
Následuje příjezd do zálivu Yongsakem (Monkey Bay), který nabízí koupání a procházky po pláži. Pokud bude foukat silný západní vítr, příjezd a kotvení na ostrově Phi Phi bude na východní straně, která je proslulá svou pláží a divokým životem.

 

6. den: Ko Phi Phi Don/Ko Phi Phi Ley (plavba: 45 min), Ko Phi Phi Don (plavba: 2 hod)

Po snídani se vypravíme na ostrov Ko Phi Phi Ley. Tento skalnatý ostrov má démonicky krásné pobřeží obklopené strmými útesy. Zajímavým místem na východním pobřeží je Tham Viking (vikingská jeskyně), obrovská vzdušná jeskyně, která je domovem velké populace vlaštovek.

Následuje návrat do Ko Phi Phi Don, zakotvení v zálivu Ton Sai a oběd na palubě. Potom budete moci jít nakupovat a projít si ostrov, který nabízí nádherná panoramata. Po večeři si můžete na břehu vychutnat ohňovou show.

 

7. den: Ko Phi Phi Don/Ko Kai Nai (plavba: 2,5 hod), Ko Lawa (plavba: 1,5 hod)

Po obědě se vydáme zpět do Palmy. Na zpáteční cestě uvidíte mimo krásné, strmé útesy Cap Blanc s majákem, různá skalnatá údolí a osamocené zátoky ideální ke koupání a šnorchlování (například Calo des Cap d’Alt a Cala de Cap Falco).

 

8. den: Ko Lawa/Yacht Haven (plavba: 1,5 hod)    

Snídaně na lodi a v 9 hodin vylodění v marině Yacht Haven.

 

Volitelný balíček výletů (95 €) zahrnuje:

1) Prohlídku Long Tail boat na ostrově Jamese Bonda a návštěvu Cikánské vesnice
2) Jízdu na kajaku
3) Projížďku na slonovi nebo návštěvu chrámu Tiger Cave
4) Masáž


* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat