Týdenní plavba po Řecku

Prožijte plavbu svých snů

Termín

20. 7. 2024 - 27. 7. 2024

Destinace

Řecko

Cena od

1 690 €

Týdenní plavba po Řecku

Když se plavíte po řeckých ostrovech, objevíte Jónské moře úplně jinak, než ho znáte. Malebné vesničky jak z vašich oblíbených filmů, klidné zátoky, vynikající řecké taverny a nespočet přírodních krás, které při této plavbě prozkoumáte. V našem itineráři nechybí opravdu nic, tak neváhejte, připojte se k nám a zažijte nezapomenutelný týden. Prozkoumáte Modré jeskyně na Lefkádě, objevíte jeskyni Melissani, navštívíte dům Odyssea ve Vathi a mnoho dalšího.

Komfort i styl

Dodatečné informace

Během této nádherné plavby poznáte krásy Řecka úplně jinak, než jste zvyklí. Žádné přeplněné pláže a davy turistů... K tomu navíc naše šikovná hosteska, která se bude celou dobu starat o vaše pohodlí. Denně zastavíte v nádherných zátokách Jónského moře, objevíte malé ostrůvky a malebné vesničky. K tomu všemu vynikající jídlo a kvalitní víno v místních tavernách. A to ani nemluvíme o těch nejkrásnějších východech a západech slunce z paluby lodi a nebi plném hvězd. 

Více o plavbě po Jónském moři si můžete přečíst v našem článku: Chcete zažít iluzi dokolaného světa? Vyplujte do Jónského moře!

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování ve dvoulůžkové kajutě s vlastním sociálním zařízením

Sklenice šampaňského na uvítanou

Polopenzi (snídaně a obědy)

Servis posádky – kapitána a stevarda

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění lodi a cestujících

Vybavení pro šnorchlování 

Veškeré přístavní poplatky 

 

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu do Řecka

Nealkoholické a alkoholické nápoje (možnost vzít si své vlastní nápoje)

Transfery letiště–základna–letiště (volitelně)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Těšit se můžete na 7 nocí na luxusním katamaránu Lagoon 42.

 

1. den: Lefkas

Vaše dovolená začíná naloděním na řeckém ostrově Lefkáda v městečku Lefkas.

Dorazit můžete také klidně pár dní před vyplutím, půjčit si auto, ubytovat se v příjemném penzionu a užít si nádherné pláže, výtečné jídlo a místní víno a prozkoumat tento krásný ostrov.

Po nalodění v odpoledních hodinách totiž rovnou vyrážíme do městečka Vathy na ostrov Meganisi.

Naše první zastávka bude v městě Vathy v Meganisi. Vathy je malebná vesnička na ostrově Meganisi a její přístav je velice oblíbený zejména mezi soukromými jachtami celé léto.

Můžete se procházet po promenádě a ochutnávat lokální pokrmy v místních tavernách, které se tu hodně specializují na ryby a mořské plody.

Poté zvedneme plachty a vydáme se do Modrých jeskyní na ostrově Lefkáda. Připravte se na to, že budete ohromeni, protože tohle se jen tak nevidí!

 

2. den: Vathy

Plachtění po řeckých ostrovech je opravdu ohromující, proto vás chceme také vzít na místo legend: Ithaca, domov Odyssea, krále, který opustil svou ženu a domov ve snaze o vítězství v bitvě u Tróje.

Ithaca je poklidný ostrov, ideální pro relaxaci a odpočinek. Najdete zde i pár taveren, které pořád zachovávají starodávné tradiční recepty.

Po cestě na ostrov Vathy také zakotvíme v Modrých jeskyních!

 

3. den: Sami

Pokud se týden plavíte na soukromé jachtě po Řecku, určitě se musíte zastavit v Kefalonii, největším z ostrovů Jónského moře.

Je známý pro svoje exotické pláže, jako například Antisamos a Skala. Na těchto nádherných plážích se také zastavíme cestou na ostrov Sami, kde se můžete vydat do jeskyní Melissani, povalovat se na liduprázdných plážích nebo prozkoumat ostrov svým vlastním tempem.

 

4. den: Fiskardo

Fiskardo má ty NEJLEPŠÍ RESTAURACE v Jónském moři! Občas bychom tu nejraději zůstali celý týden a vysedávali v místních tavernách. Toto není žádné tajemství, a proto na toto místo připlouvá hodně lodí. Musíme sem proto připlout velmi brzy, abychom měli místo na městském mole. Žádná dovolená není kompletní bez zastavení ve Fiskardu na večeri.

Dovolená na lodi je o jedinečných zážitcích a noční Fiskardo vás vezme do úplně jiného světa. Světla, staré budovy, kavárny, bary a restaurace, to vše utváří magickou středomořskou atmosféru. Ze všech městeček na Kefalonii se Fiskardo vyznačuje unikátní atmosférou, zejména během krásných letních večerů. 

5. den: Porto Katsiki
Když jste přemýšleli o plavbě po řeckých ostrovech, určitě jste mysleli na křišťálově čisté moře, nádherné pláže a bílé útesy. To je ono! Dnes se vydáme na pláž Porto Katsiki na ostrově Lefkáda, která je jednou z nejkrásnějších řeckých pláží. Umisťuje se také každý rok na čele žebříčku nejkrásnějších evropských pláží. Do této pláže se jistojistě zamilujete a už ji nebudete chtít nikdy opustit. Zakotvíme tu na oběd a na odpočinek, než se vydáme do Sivota Bay.

Řecko je velice známé pro svoje chráněné přístavy a Sivota je jedním z nejkrásnějších přírodních přístavů a také malebná rybářská vesnička. Po zakotvení se můžete vydat na prozkoumávání této magické zátoky a vesničky. 

 

6. den: Papa Nicholas Cave

Dnes se naším katamaránem doplavíme do Papa Nicholas Caves. O této jeskyni se říká, že byla během druhé světové války používána jako tajná skrýš pro ponorku Papanikolis italské armády. Můžete si zde zaplavat a prozkoumat okolí. Poté se vydáme do poslední zastávky naší plavby. 

Jako třešničku na dortu jsme si pro vás na konec vaší plavby připravili něco nezapomenutelného – Ormos Vrako. Počkejte do zítřka...

 

7. den: Ormos Vrako/Lefkas
Cestou zpět na Lefkas se ještě zastavíme v chráněné zátoce Ormos Vrako na pevnině. Je tu živý plážový bar, kde si můžete užívat hudbu a tanec, nebo vzít šnorchl a prozkoumat skály a zákoutí této zátoky. Nebo také jen ležet na pláži s koktejlem a užívat si poslední okamžiky své dovolené. 

 

8. den: Lefkas

A tímto zakončujeme naši týdenní plavbu po řeckých ostrovech, vylodění na základně je v 9:00

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat